Prezri si náš výber stáží v Turecku, Španielsku, Belgicku či Portugalsku a prečítaj si čo si o týchto krajinách možno nevedel

Na našej stránke môžeš nájsť zaujímavé stáže v zaujímavých krajinách. V tomto blogu sme pre teba vybrali niekoľko faktov, ktoré si možno nevedelo Španielsku, Belgicku, Portugalsku či Nemecku. To sú len niektoré z krajín, do ktorých môžeš vycestovať a v článku nájdeš hneď niektoré z aktuálnych stáží. Všetky ostatné si môžeš pozrieť v tomto zozname.

Španielsko:

Španielska hymna nemá oficiálny text
Presne tak. Kráľovský pochod je názov španielskej hymny, ktorá je jednou zo 4 na svete, ktoré nemajú oficiálny text.

Španielsko je kráľovstvo
Málokedy sa používa skutošný názov a Španielske kráľovstvo mnohí poznáme “len” ako Španielsko. Kráľom je Filip VI.

Eifelovka mala stáť v Španielsku
Ikona Paríža mala byť pôvodne vybudovaná v španielskej Barcelone, ale jej obyvateľom sa nepáčila. Stále tu ale môžeš navštíviť majestátnu Sagrada familia, ktorá sa stavia už od roku 1882 a jej dokončenie je plánované na rok 2026.

V španieslku sa môžeš prihlásiť na pozíciu Language assistant

 

Turecko:

Nachádza sa tu jedno z najdlhších a najstarších nákupných centier
Vznik Veľkého bazáru v Istanbule (alebo Kapalı Çarşı,) sa datuje do roku 1455. S viac než 3000 obchodmi sa rozprestiera na neuveriteľnej ploche 333 tisíc metrov štvorcových.

Turci svetu darovali tulipány
Aj keď sú tulipány prevažne symbolom Holandska spopularizovali ich Turci a rovnako ich zásluhou sa spopularizovali v Európe. (Nie je isté kde vyrástol prvý tulipán :))

Národným športom je olejový wrestling
Tradícia mužského boja, kedy sa zápasníci namažú olivovým olejom je stará vyše 600 rokov. Populárny je aj býčí či ťaví wrestling.

V Turecku sa môžeš prihlásiť na stáž do mesta Eskisehir

Belgicko:

Vysoká koncentrácia komiksových tvorcov
Belgicko má najvyššiu koncentráciu komiksových tvorcov na štvorcový kilometer. Vznikli tu napríklad populárni Šmolkovia, ale aj Tintinové dobrodružstvá, ktoré už boli preložené do viac než 100 jazykov.

Sú tu takmer všetky národnosti
Vyššie zastúpenie národností ako Brusel má už len New York. Nákdete tu 120 medzinárodných vládnych organizácií, 1400 mimovládnych a 181 ambasád zamestnávajúcich 3 tisícky diplomatov. Brusel je tiež sídlom Európskej únie a NATO.

Antwerpy sú svetovým centrom diamantovej výroby
S diamantmi sa tu obchoduje od roku 1447 a ročný obrat je okolo 20 miliárd eur (asi 3x viac ako USA. Pracujú tu až s 80 percentami diamantov v surovom stave a s polovicou svetovej produkcie opracovaných.

Ak ovládaš francúzsky jazyk, tak sa môžeš prihlásiť na stáž v Belgicku na pozíciu Project manager trainee

Portugalsko:

Je to najstarší štát v Európe
V Portugalsku sa nemenili hranice od roku 1139 (s výnimkou kolónií) čo z neho robí najstarší národnostný štát Európy. Podobne ako Španielsko bolo kráľovstvom no v súčastnosti ide o poloprezidentskú republiku.

Lisabon je starší ako Rím
Všetky cesty možno vedú do Ríma a rímska ríša zohrávala nenapodobiteľnú úlohy v dejinách starého kontinentu, ale Lisabon je jedno z najstarších miest v Európe s datovaním až 1200 rokov p.n.l.

Portugalské koloniálne impérium trvalo 6 storočí
Spomedzi európskych kolónií to bolo najdlhšie trvajúce impérium, ktoré zahŕňalo 53 rôznych krajín (dnešných). Brazília získala nezávislosť už v roku 1822, africké krajiny až koncom roku 1975. Posledná portugalská kolónia Macau bola odstúpená Číne v roku 1999.

V Portugalsku hľadajú stážistu na pozíciu Research assistant.

 

Niečo z podobného súdka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *